Хаю-хай, с вами Schools.by!

Дата: 2 сентября 2017 в 16:46, Обновлено 28 мая в 14:48

выхаваўчай і ідэалагічнай работы
на шосты школьны дзень
май 2018 года

5 мая для учащихся І-VI классов пршла литературно-музыкальная композиция "Никто не забыт, ничто не забыто". Ребята расширили свои знания о Великой Отечественной войне, услышали рассказы о пионерах - героях, о детях войны, почувствовали влияние духа людей военного поколения, их веру в торжество справедливости и правды на Земле, минутой молчания почтили память тех, кто отдал свою жизнь в борьбе за мир. Завершилось данное мероприятие посещением школьного музея. Учитель истории Базевич Т.П. рассказала ребятам о том, как проходили военные действия на территории нашего района, ознакомила с воспоминаниями очевидцев.

5.05.18 "Лясны калейдаскоп"

Для школьнікаў мінула мерапрыемства шостага школьнага дня  "Лясны калейдаскоп", уякімрабятыпрымаліўдзел, выконваючырозныязаданні, паказвалі свае веды і ўменні, звязаныя з экалагічнай культурай. А таксама мінула віктарына  "Знаўцы прыроды", у якой школьнікі, разбіўшыся на каманды, актыўна адказвалі на пытанні, адгадвалі птушак прыдапамозе жэстаў, успомнілі шмат цікавага аб навакольным асяроддзі.  Навучэнцы змаглі праверыць свае веды аб прыродзе, эрудыцыю, пашырыць агульны далягляд. Завяршыўся суботні дзень дыскатэкай.

12.05.18 День здоровья. День туриста.

12.05.18 Круглый стол "Курить - здоровью вредить"

19.05.18 Час общения "Счастлив тот, кто счастлив у себя дома"

19.05.18 Музычна – літаратурны вечар “Прыпадаю, Беларусь, да красы тваёй”

Гляджу на родныямясціны, адданая я ім навек,
Бодаражэйсваёйкраіны не мае скарбу чалавек.
У суботу 19 мая ў школе прайшламузычна-літаратурнаякампазіцыя "Прыпадаю, Беларусь, да красы тваёй ". Багаты месяц май на даты і святы. З мэтай патрыятычнага выхавання прайшло гэта мерапрыемтсва, у рамках шостага школьнага. Вучні казалі аб радзіме, аб тым, што герб і сцяг з'яўляюцца галоўнымі сімваламі нашай краіны, яны ўвасабляюць сабой Радзіму і павінны ўшаноўвацца гэтак жа, як роднае слова, родны дом, родная культура і звычаі. Падчасмерапрыемствавучнічыталівершы, прысвечаныяБеларусі, а таксамасваёй малой Радзіме.    Абмяркоўвалі тое, што за апошнія гады эканоміка Беларусі паднялася на новы ўзровень. Дзякуючы працавітаму беларускаму народу, у нас выпускаюцца БелАЗЫ, трактары «Беларусь», матацыклы, веласіпеды, тэлевізары і многае іншае. Беларусь славіцца сваімі тканінамі, трыкатажнымі вырабамі. А колькі ўвагі надаецца спорту ў нашай краіне? Гэта і спартыўныя і лядовыя палацы, тэнісныя корты. Сёння кожны беларус можа праявіць сябе ў любым напрамку  спорту. І гэтага мы дасягнулі разам, адной дружнай сям'ёй. Акрамя таго, у нашай краіне асаблівая ўвага надаецца развіццю моладзевых і дзіцячых грамадскіх арганізацый і аб'яднанняў.Так, сёння кожны з нас, а я маю нас, школьнікаў, можа ўступіць у шэрагі грамадскага аб'яднання «Беларускі рэспубліканскі саюз моладзі» або грамадскай арганізацыі «Беларуская рэспубліканская піянерская арганізацыя». Па завяршэнні мерапрыемтсва  гучала віншаванне і пажаданне ўсім прысутным у зале міру, дабра, шчасця і поспехаў у імя працвітання роднай Беларусі, каб усе заўсёды заставаліся патрыётамі сваёй краіны і ў будучыні праславілі сваімі дасягненнямі, каб усе ганарыліся, што мы – беларусы.

26.05. Путешествие по родному краю "От памятника к памятнику"

26.05. Посещение волонцёрами пожилых граждан.

Отряд «Забота», оказание помощи Арабчик Л.К.

Оказание помощи Новик К.И.