Поздравляем с Днем учителя!

Апрель19

Дата: 19 сентября 2018 в 19:49, Обновлено 30 апреля в 08:33
Автор: Админ С. У.

выхаваўчай і  ідэалагічнай работы

на шосты  школьны  дзень

красавік 2019 года

Дата правядзення

Назва і форма правядзення

Час і месца правядзення

Адказныя

06.04.2019г.

Інтэлектуальная гульня “Разумнікі і разумніцы”.

І – VI кл.

Кабінет №12

Роліч К.А.

06.04.2019г.

Дыялог за круглым сталом “Аб кнізе і бібліятэцы.”

Бібліятэка

Кашэта В.Ю.

Дзень здароўя.

Фізкульт – Ура! І – ХІ кл.

Стадыён 10.00г.

Жук Д.Э.

13.04.2019г.

Гутарка з элементамі гульні  “Верныя сябры здароўя.”

І – VI кл.

Кабінет №12

10.10г.

СіўкоІ.Я.

13.04.2019г.

Інфармацыйны марафон “Формула здароўя.”

Кабінет №10

10.30г.

Драгун С.А

20.04.2019г.

Дыялог за круглым сталом “Людзі існуюць адзін для аднаго.”  І - VІ кл.

Кабінет №14

Ласік А.У.

20.04.2019г.

Інтэрактыўны занятак “Размова аб сяброўстве і каханні.” VIІ - ХІ кл.

Кабінет №11

Арцішэўская А.І.

27.04.2019г.

Гульня па станцыях “Вясёлы разнабой”.

І - VІ кл.

Кабінет №3

Пацук А.А.

27.04.2019г.

Гадзіна паведамленняў “Радыяцыя: што вы ведаеце аб ёй”.

Бібліятэка

Кашэта В.Ю

Намеснік дырэктара                                                        Ж.І.Хільмончык

06.04.19 Інтэлектуальная гульня “Разумнікі і разумніцы”.

Дыялог за круглым сталом “Аб кнізе і бібліятэцы.”

13.04.19 г. для вучняў VII –ІХ класаў быў праведзены інфармацыйны марафон “Формула здароўя”, дзе была закранута такая злабадзённая праблема, як табакакурэнне сярод моладзі. Удзельнікі марафону яшчэ раз звярнуліся да гісторыі табака, цікавымі былі рубрыкі “У абдымках табачнага дыму” “ Этыкет кажа не”, “Злачынства і пакаранне”, “Парады дактароў”. Дзеці чыталі вершы, удзельнічалі ў віктарыне, збіралі прыказкі, складалі крычалкі пра здаровы лад жыцця. У канцы марафона ўдзельнікам быў прапанаваны гараскоп дурных звычак у гумарыстычнай форме, вучні далі адзін аднаму парады. Закончылася мерапрыемства на аптымістычнай ноце пад дэвізам “Ты мозг і лёгкія свае для жыцця пашкадуй…”

13.04. 2019 г  для вучняў 1-6 класаў прайшла  гутарка “Верныя сябры здароўя  “
У ходзе гутаркі вучні абагульнілі веды аб ЗЛЖ , прыйшлі да высновы , што моцнае здароўе залежыць ад іх саміх . У час гутаркі  вучні самі імкнуліся вызначыць верных сяброў здароўя.

20.04.19.Состоялся диалог за круглым столом "Люди существуют друг для друга" В занимательной,игровой форме ребята получали навыки культурного общения друг с другом. Мероприятие ребятам понравилось, а на память они получили буклеты с правилами общения.

20.04.19 Інтэрактыўны занятак “Размова аб сяброўстве і каханні.”

27.04. Гульня па станцыях “Вясёлы разнабой”.

27 красавіка вучні  1 – 6 класаў мелі магчымасць прыняць удзел у гульні па станцыях “Вясёлы разнабой”.

На станцыях “Апетытнай” і “Зялёная аптэка” навучэнцы адгадвалі загадкі. Асабліва вылучыліся вучні 3 і 4 класаў. Станцыя “Мастак” дала магчымасць праявіць свае творчыя здольнасці, у чым і паказалі сябе выдатнымі майстрамі Стубеда Дар’я і Павайба Ілона. Выдатным стралком аказаўся Жалукевіч Захар на станцыі “ Самы трапны!”. Весела быць дызайнерамі, вырашылі навучэнцы  пасля наведвання станцыі “Дызайнеры”. Самымі актыўнымі ўдзельнікамі аказаліся вучні 1 і 5 класаў. А на станцыі “Ювелір” можна было паспрабаваць свае сілы ў ювелірнай справе. Прыгожыя пярсценкі, завушніцы і бранзалеты атрымаліся з фальгі ў Малашонак Аляксандры, Петухоўскай Дамінікі, Саўчук Кацярыны, Жалукевіча Захара, Павайбы Ілоны.  Можна было выдатна павесяліцца на станцыях “Зразумей мяне” , “Пяць хвілін на роздум”, “Уважлівая прычына”.

У ходзе правядзення  гульні вучні атрымалі пазітыўныя эмоцыі і добры настрой, мелі магчымасць праявіць свае найлепшыя якасці.

27.04. Гадзіна паведамленняў “Радыяцыя: што вы ведаеце аб ёй”.

У суботу, 27 красавіка старшшакласнікі школы сабраліся на гадзіну паведамленняў “Радыяцыя: што я ведаю аб ёй.” Навучэнцы здзейснілі экскурс у гісторыю развіцця ядзернай энергетыкі, звярнуліся да трагічнай падзеі 33-гадовай даўнасці ў г. Чарнобылі (адзінаццацікласнікі падрыхтавалі на гэту тэму цікавую прэзентацыю). Цікавая дыскусія атрымалася ў час размовы пра “мірны” атам.У суботу, 27 красавіка старшшакласнікі школы сабраліся на гадзіну паведамленняў “Радыяцыя: што я ведаю аб ёй.” Навучэнцы здзейснілі экскурс у гісторыю развіцця ядзернай энергетыкі, звярнуліся да трагічнай падзеі 33-гадовай даўнасці ў г. Чарнобылі (адзінаццацікласнікі падрыхтавалі на гэту тэму цікавую прэзентацыю). Цікавая дыскусія атрымалася ў час размовы пра “мірны” атам.