Конкурс продлен! Принимайте участие!
Поздравляем с Днем учителя!
Домашнее задание на контроле!

Январь 18

Дата: 2 сентября 2017 в 16:44, Обновлено 2 февраля в 14:42

План выхаваўчай і  ідэалагічнай работы

на шосты школьны дзень

студзень 2018 года

Дата правя

дзення

Назва і форма правядзення мерапрыемства

Час і месца правядзення

Адказныя

Кансультацыі па запытах бацькоў

Ждановіч А.В.

Дзень здароўя. Дзень лыжніка. I-XI класы

Спартыўная зала

Жук Д.Э.

Вусны часопіс «Азбука

здароўя” VII-XI класы

Сяўко В.А.

Ролевая гульня «Здароўе – пачатак пачаткаў» I-VI класы

Ласік А.У.

Круглы стол «Мы ў адказе за тых, каго прыручылі» I-VI класы

Арцішэўская А.І.

Тэматычная дыскатэка «Разумнікі і разумніцы” VII-XI класы.

Жылук Л.З.

Ток-шоў «Прафесіі маіх бацькоў» (Запрашэнне бацькоў) VII-XI класы

Рамашкевіч А.У.

Сюжэтна-ролевая гульня «Прафесіі”

I-VI класы

Сіўко І.Я.

13.01.18. День здоровья.

20.01. "Умники и умницы" тематическая дискотека.

20 января для учащихся  I-VI  классов был организован круглый стол на тему «Мы в ответе за тех, кого приручили». Ребята посмотрели видеофильм «Найда» и приняли активное  участие в обсуждении увиденного. Учащиеся высказывались  о том, откуда берутся бездомные животные, что является ценным в отношениях человека и животных, как решить проблему бездомных животных. А как светились их глаза, когда они рассказывали о своих домашних питомцах, их забавах и интересных привычках! Никто из ребят не ушёл домой равнодушным, потому что они получили возможность открыть хоть чуть-чуть свои пока ещё маленькие, но чуткие сердца для того, чтобы они всегда были наполнены любовью к братьям нашим меньшим.

27.01.2018 г. для вучняў 1-6 класаў прайшла сюжэтна- ролевая гульня “ Прафесіі “

У ходзе гульні вучні атрымалі адказы на такія пытанні як : ад чаго залежыць выбар прафесіі ? Як быць , калі ў чалавека рознабаковыя інтарэсы ? Як знайсці сябе ў сетцы прафесіі ?

Цікава прайшла гульня “ Клубок нітак “ , дзе вучні знаёміліся з мноствам розных прафесій .

У ходзе гульні дзеці паспрабавалі пабываць у ролі кіраўнікоў заводаў , тэатра , салона прыгажосці і г.д. і падабраць сабе супрацоўнікаў адпаведных прафесій.

Таксама вучні паўдзельнічалі ў міні- інсцэніроўках “ На прыёме ў доктара “ , “ На ўроку “ і г.д.

Напрыканцы вучням было прапанаваны прагляд відэаролікаў “ Кім быць ? “ і “ 10 самых прэстыжных прафесій сённяшняга часу “

Дадзены занятак садзейнічаў развіццю кругагляду учняў , мыслення , сістэматызаваў значэнне дзяцей у прафесіях . Усе вучні з вялікім задавальненнем удзельнічалі ў гульні